Reklama

Už pletete svetry?

20.09.2022

Zdarma

Léto nám skončilo, což lze zjistit nejen ráno při pohledu z okna na mlhy, typický pozdrav podzimu, ale také z toho, že televize přestala vysílat v primetime notoricky opakované filmy a seriály, zhusta ještě z dob minulého režimu, a na jejich místo nasadila své pečlivě tajené novinky. V některých končinách Moravy se navíc už začalo s pálením (slivovice atd), v nejbližších dnech naplno propukne sezóna burčáku a v řádech jen několika týdnů posléze i sběr vína, kterému počasí letos celkem přálo.

Tím ale taky všechny dobré zprávy končí.

Už před měsícem vydal Nejvyšší kontrolní úřad zprávu, že Česká republika je nejrychleji zadlužovanou zemí v celé EU. A před několika dny také začalo druhé kolo sociálně – právního experimentu, tzv. Milostivého léta 2. Co na tom, že se politici původně zaklínali, že půjde jen o jednorázovou, zcela mimořádnou událost? Co na tom, že její průběh i výsledky kritizují odborníci zprava i zleva? Co na tom, že jím dochází k narušení víry a práva veřejnosti ve spravedlnost, protože prostá zásada: Každý musí své dluhy platit, je tu nenávratně narušena? Co na tom, že úředníci ministra Stanjury, kteří jsou jinak proslulí svou asociálností (např. z Finančního úřadu Ústeckého kraje) se už nyní se souhlasem svého pravicového bosse zcela vážně zaobírají myšlenkou na provedení tzv. Milostivého léta 3? Co na tom, že se panu Stanjurovi mezitím doslova drobí pod rukami státní kasa? Zdá se, že pravdu měl starý praktik JUDr. Sokol, který již na počátku tohoto roku v rozhovoru pro Konkursní noviny vyslovil obavy, aby se z této jedinečné akce nestala tradice…

Také skluz v přijímání nových zákonů a právních norem se za vlády současného vládního slepence ODS – STAN – Pirátů – TOP09 a KDU- ČSL jen prohloubil. Některé zákony mělo třeba ministerstvo spravedlnosti mít připravené již v březnu, ale kvůli politickému tlaku a populismu při spěchu co nejdříve připravit nové milostivého léta byly tyto pro naše právo tak důležité normy odsunuty ad acta. Týká se to (jak jsme už dříve psali) např. zákona o hromadných žalobách, jehož přijmutí nám už pod pohrůžkou sankcí poručil Brusel. To ale nikoho v exekutivě, plně zaměstnané pomoci cizí zemi na straně jedné a strnulé děsem nad rychle se blížícím zhroucením vlastního státu, tváří v tvář rekordně rostoucím cenám energií a PHM (stejně jako do nebes šplhající inflace) asi nikoho nezajímá. Jako by premiér Fiala a jeho manchaft zapomněli, že je do jejich funkcí zvolili občané České republiky a ne Ukrajinci nebo Evropská unie. A proto je jejich povinností v první řadě dbát o blahu jejich – a teprve pak, možná, o cizí blaho. Tak jako to dělají Poláci, Maďaři, Bulhaři, Řekové, Slováci, ale třeba i pětkrát bohatší Němci, kteří na pomoc svým lidem zvládat tuto největší ekonomickou krizi od 2. světové války dávají mnohem více, jak vláda České republiky. Ta je schopna jen „vysílat signály“, ale za to se nenajíme ani neohřejeme. Přitom ve Skotsku, kde je inflace jen poloviční oproti té naší, už dávají zdarma všem ženám menstruační potřeby, protože si je tam kvůli rostoucím cenám nemohou dovolit. Kde jsou české sufražetky, aby na ulicích volaly po vložkách gratis?

A když už jsem u té inflace: ta dnes dosahuje skoro 20 %, přičemž se už nahlas mluví o tom, že do konce roku vystoupá na 30% . Dosáhne tak výše inflace v Rusku – ovšem s tím podstatným rozdílem, že Rusko k ní spadlo kvůli sedmi balíkům sankcí celého západního světa. Zatímco nás do stejného svrabu dostala neschopnost vlastní vlády. Možná se to někomu nemusí líbit, ale je to tak: česká inflace je jedna z nejvyšších na celém kontinentě, takže do konce roku KAŽDÝ z nás kvůli Fialovi a Stanjurovi zchudne o třetinu. Jak o tom píšeme v tomto čísle, už teď ale kvůli jejich asociálnosti a neprofesionalitě krachují cestovky,  ale také podniky nutné pro základní fungování státu: pekárny, mlékárny, jatka. A bude ještě hůř…

Blahopřeji, pane Stanjuro – myslím, že místo v historii této země už máte zajištěné.

Aktuální číslo

2024 – 05

Ročníky

Reklama

Tištěné
předplatné

1644

1 rok

  • Měsíčník v tištěné a elektronické verzi
  • Neomezený přístup k exkluzivnímu elektronickému obsahu
  • Pro studenty poskytujeme slevu 50 %
Koupit

Elektronické
předplatné

1152

1 rok

  • Neomezený přístup k exkluzivnímu elektronickému obsahu Konkurzních novin na webu
  • Pro studenty poskytujeme slevu 50 %
Koupit

Reklama

Vycházejí elektronicky dvakrát měsíčně jako Newsletter a jednou měsíčně v tištěné podobě jako Bulletin. Vydává: COOPER PRESS, spol. s .r. o., IČ 25207059 | Redakce: Čechyňská 419/14a, 602 00 Brno, e-mail: info@kn.czCEO: Dalibor Knotek, mobil: 602 789 839, e-mail: d.knotek@kn.czŠéfredaktor: Petr Blahuš, mobil: 608 301 966, e-mail: p.blahus@kn.czPR: mobil: 778 706 306, e-mail: info@kn.cz, Grafická úprava: Dalibor Knotek Registr. značky: 03/97 OK Tiskne: Novatisk, a.s. Rozšiřují: International mail service, s.r.o. Distributor: Česká pošta, s. p. Podávání novinových zásilek povolila Česká pošta, s. p., Odštěpný závod Západní Čechy, ředitelství v Plzni, č. j. P2-222/98 ze dne 6. 11. 1998. Názory a stanoviska otištěné v těchto novinách nemusejí vždy odpovídat názorům a stanoviskům redakce. Vydavatel si vyhrazuje právo publikované materiály zveřejnit na internetu, adresa: www.kn.cz. MKČR e 12417. iSSN 1213-4023.

© 2024 Konkursní noviny | Design & realizace HD Production Brno | Zásady cookies