Reklama

Držme se, lépe už bylo!

21.01.2022

Zdarma

Přesně před rokem, ve svém prvním editorialu, jsem si pokusil zahrát na věštce nebo žrece: předpovídal jsem tehdy, že rok 2021 rozhodně nebude jednoduchý, a to nejen po celospolečenské stránce kvůli Covidu, ale také o problémech v rámci ranku justice a spravedlnosti. Bohužel jsem se nespletl, jakkoliv bych si to přál. Navíc v té době ještě nebylo nic známo o politicko-aktivistickém nesmyslu zvaném „milostivé léto“, který zcela rozvrátil právní jistoty nejen exekutorů, ale i všech těch naivků, kteří si dosud mysleli, že u nás vládne vláda práva nebo aspoň jakási spravedlnost. Netušil jsem ještě nic ani o půl roku probíhajícím, a bez přehánění skandálním, odposlouchávání důvěrných rozhovorů mezi stovkami advokátů a jejich klienty ve vazební věznici v Brně, posvěcené soudcem tamního Městského soudu Liborem Hanušem. Což je podle v tomto čísle oslovených právních expertů tak fatálním porušením základních ústavních lidských práv, že po něm může přijít už jen mučení podezřelých jako v Abú Ghrajb, na Guantanámu nebo na tajných základnách CIA u Mazurských jezer.

Nikdo také nemohl tušit, že kvůli mezinárodní politice, asistované sebevraždě jménem Grean Deal a nenasytnosti západních koncernů, kteří i s tím málem, co do Evropy ze Sibiře přiteče, ještě dál kšeftují a tak šroubují jeho cenu nahoru, takže u nás stoupnou ceny energií a konkrétně v tomto případě plynu až několikasetnásobně, trh s touto komoditou dostane knokaut a tisíce lidí se ocitnou na prachu bídy, takže vláda bude muset začít rozdávat podporu a vytvoří dokonce nový zákon, který by těmto lidem aspoň trochu ulevil, aby nemuseli na sebe a své firmy vyhlásit úpadek nebo osobní bankrot.

A kdo by také věřil tomu, že i největší optimisté budou mluvit o sedmiprocentní inflaci, znehodnocující naše úspory, jako o úspěchu – a vbrzku asi dosažená 10 procentní hladina inflace bude nejvyšší v historii Čechie?

Nikdo, nebo možná leda tak bulharská vědma Baba Vanga.

Takže co nás čeká letos, se už raději nesnažím ani predikovat. Bohužel musím v tomto souhlasit s novým premiérem, že tento rok bude pro tuto zemi asi nejhorším a nejtěžším, v celé její 30leté historii a na odhad budoucnosti jsem se obrátil na naše význačné právní a vládní experty. Proto je ústředním motivem letošního roku rozhovor se známým českým advokátem Tomášem Sokolem, čerstvým sedmdesátníkem, který nám předloží svůj náhled na to, které zákony v části civilního práva by se mohly změnit – a které by neměly. Plus další materiály, rozhovory i analýzy toho, co nás během těchto 365 dnů může potkat. Zdá se, že tak jako bylo slovo Covid v roce 2021 mezinárodním slovem roku, letos bude – aspoň u nás-  nejčastěji skloňovaným slovem DRAHOTA. Pro někoho je to možná dobře, pro většinu našich krajanů to však je špatná predikce. Každopádně, vinou inflace znásobené všeobecným zdražováním zchudneme všichni, to je jisté.

Tož se při té jízdě letošním rokem s dvěma dvojkami pořádně držme- budeme to potřebovat.

Aktuální číslo

2024 – 04

Ročníky

Reklama

Tištěné
předplatné

1644

1 rok

  • Měsíčník v tištěné a elektronické verzi
  • Neomezený přístup k exkluzivnímu elektronickému obsahu
  • Pro studenty poskytujeme slevu 50 %
Koupit

Elektronické
předplatné

1152

1 rok

  • Neomezený přístup k exkluzivnímu elektronickému obsahu Konkurzních novin na webu
  • Pro studenty poskytujeme slevu 50 %
Koupit

Reklama

Vycházejí elektronicky dvakrát měsíčně jako Newsletter a jednou měsíčně v tištěné podobě jako Bulletin. Vydává: COOPER PRESS, spol. s .r. o., IČ 25207059 | Redakce: Čechyňská 419/14a, 602 00 Brno, e-mail: info@kn.czCEO: Dalibor Knotek, mobil: 602 789 839, e-mail: d.knotek@kn.czŠéfredaktor: Petr Blahuš, mobil: 608 301 966, e-mail: p.blahus@kn.czPR: mobil: 778 706 306, e-mail: info@kn.cz, Grafická úprava: Dalibor Knotek Registr. značky: 03/97 OK Tiskne: Novatisk, a.s. Rozšiřují: International mail service, s.r.o. Distributor: Česká pošta, s. p. Podávání novinových zásilek povolila Česká pošta, s. p., Odštěpný závod Západní Čechy, ředitelství v Plzni, č. j. P2-222/98 ze dne 6. 11. 1998. Názory a stanoviska otištěné v těchto novinách nemusejí vždy odpovídat názorům a stanoviskům redakce. Vydavatel si vyhrazuje právo publikované materiály zveřejnit na internetu, adresa: www.kn.cz. MKČR e 12417. iSSN 1213-4023.

© 2024 Konkursní noviny | Design & realizace HD Production Brno | Zásady cookies